Dla przedsiębiorców

DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Skorzystaj z naszej bogatej oferty innowacyjnych technologii i badań naukowych! Zyskaj z nami przewagę rynkową i polepsz osiągane wyniki biznesowe!

Politechnika Wrocławska jako jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, prowadzi badania naukowe w Polsce i prace rozwojowe na światowym poziomie, odpowiadając na wyzwania współczesnej gospodarki. To tutaj powstaje połowa z ogólnej liczby wynalazków tworzonych na Dolnym Śląsku. Uczelnia jest niekwestionowanym liderem pod względem liczby polskich wynalazków, odkryć i innowacyjnych technologii. W całej swojej historii Uczelnia dokonała ponad 5 000 zgłoszeń wynalazków i wzorów użytkowych. Fundusze europejskie pozyskiwane na cele badawcze sprawiają, że stopień innowacyjności prowadzonych projektów osiąga coraz wyższy poziom. Dzięki temu potencjał naukowy PWr ceniony jest nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Istniejąca współpraca kadry naukowej z podmiotami gospodarczymi sprawia, że efekty tych prac służą nie tylko przemysłowi, ale znajdują także zastosowanie w codziennym życiu każdego z nas.

Jednym z głównych priorytetów strategicznych Politechniki Wrocławskiej jest dalsze wzmacnianie współpracy z gospodarką. Nasi eksperci:

  • Poinformują o dostępnych technologiach, polskich i międzynarodowych patentach i rezultatach badań naukowych
  • Pomogą dobrać technologię do konkretnych potrzeb i specyfiki Firmy
  • Zaproponują współpracę z odpowiednim naukowcem w celu rozwiązania problemu Firmy
  • Zaoferują wykonanie badania naukowego, ekspertyzy, sporządzenie opinii w odpowiedzi na konkretną potrzebę biznesową
  • Sporządzą profesjonalną wycenę, sprawnie przeprowadzą negocjacje i zaproponują treść umowy.

Zachęcamy także do zapoznania się z "Przewodnikiem dla Przedsiębiorców" dostępnym w zakładce "Przewodniki".

Politechnika Wrocławska, kierując się zasadą rozpowszechniania wyników prowadzonych badań naukowych w Polsce i prac rozwojowych na równych zasadach rynkowych wszystkim podmiotom zainteresowanym gospodarczym ich wykorzystaniem, zaprasza wszystkie podmioty gospodarcze do rozmów i negocjacji w sprawie komercjalizacji technologii i korzystania z oferty Politechniki Wrocławskiej. W każdym z wyników wyszukiwania dostępnych na podstronie "Oferta technologiczno-badawcza" znajdują się szczegółowe dane do kontaktu w sprawie danej technologii, badania naukowego, laboratorium, czy też projektu. Zapytanie o warunki współpracy jest także możliwe poprzez formularz "Złóż zapytanie / ofertę współpracy" dostępny na podstronie "Dla przedsiębiorców" lub w drodze kontaktu z Punktem Kontaktowym ds. Transferu Technologii, zgodnie z danymi teleadresowymi zamieszczonymi poniżej.

Punkt Kontaktowy

Punkt Kontaktowy ds. Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej

Plac Grunwaldzki 11, 50-377 Wrocław
Budynek D-21, pokój 002
czynny pon-pt w godz. 9.00-14.00

tel. 71 320 47 42; 71 320 47 44; 71 320 47 59 e-mail: komercjalizacja@pwr.edu.pl

PUNKT KONTAKTOWY